SPRING STORE

Our Categories

NEW PRODUCTS

New Arrivals

No products were found matching your selection.

FREE SHIPPING

EVERY DAY, EVERY ORDER

All order over $100

24/7 DEDICATED SUPPORT

032 4534 54666

MONEY BACK

If the item didn’t suit you

Featured Products

700.00 

Bugenwilla (Bouganvillea) Ich naturalnym miejscem występowania są tropikalne rejony Ameryki Południowej. W krajach klimatu śródziemnomorskiego porasta mury, ażurowe pergole i inne podpory, a w naszym klimacie rośliny te uprawiane są w pojemnikach. Rośliny te mogą być prowadzone jako pnącza, krzewy lub drzewka.

Bugenwilla kwitnie niemal przez całe lato. Kwiaty są małe i niepozorne, pojawiają się na całej długości pędu rośliny. Zazwyczaj są białe lub różowe. Bugenwilla przechodzi w stan spoczynku zimowego i jesienią trzeba ją chować do  chłodniejszego pomieszczenia.
Bugenwilla to roślina kochająca słońce i ciepło. Dlatego najlepszym stanowiskiem do uprawy bugenwilli jest ekspozycja południowa, południowo-zachodnia lub zachodnia. Dziennie bugenwilla musi być min. 4 godz. w pełnym naświetleniu słońca. W uprawie bugenwilli im więcej światła słonecznego tym lepiej. Od wiosny do jesieni podlewamy obficie. Pielęgnując bugenwillę należy też zwracać uwagę czy woda nie stoi w doniczce. Podtapianie korzeni prowadzi do żółknięcia liści.

Wysokość rośliny z donicą 130 cm.

1,100.00 

Dracena Draco pochodzi z Wysp Kanaryjskich. Jest prosta w uprawie, idealnie nadaje się do dobrze nasłonecznionych miejsc. Wytrzymuje długotrwałe przerwy w podlewaniu. Wystarczy podlewać raz w tygodniu i można je ponownie podlewać, aż powierzchnia ziemi w doniczce wyschnie. Tak jak w przypadku innych roślin z tego rodzaju, wypływająca z liści i kory żywica jest czerwonego koloru i bywa nazywana smoczą krwią. Nie toleruje spadków temperatur poniżej zera stopni C.

Wysokość rośliny z donicą 160 cm.

700.00 

Yucca Gloriosa Variegata – Cechą charakterystyczną tej rośliny są niewątpliwie oryginalne, wybarwione liście. Rosną one w formie rozety o długości ok 60 cm. Liście Yucci Gloriosa Variegata wpadają w niebieskozielony odcień z kremowo żółtym paskiem na brzegach liści. Jest to piękna, wiecznie zielona roślina. Yucca Gloriosa Variegata jak podają źródła jest rośliną mrozoodporną, wytrzymuje spadki temperatury nawet do ok – 20 stopni. Yucca ogrodowa to bardzo wytrzymała roślina. Przetrwa susze, ulewne dni, upały oraz mrozy. Idealnie nadaje się do ogrodów zimowych, a osłonięta przed opadami zimowymi i temperaturami spadającymi poniżej -20 stopni stanie się pięknym, egzotycznym elementem zimowej, ogrodowej szaty. Roślina z czasem wytwarza kłodzinę (pień) uzyskując w ten sposób pokrój drzewa.Jesienią i zimą wystarczy podlewanie raz na dwa lub trzy tygodnie. Podlewaj ją raz w tygodniu w okresie wiosenno-letnim. Możesz także poczekać, aż powierzchnia gleby wyschnie przed podlewaniem.

Wysokość rośliny z donicą 70/80 cm.

Top Rate

650.00 

Karłatka Wulkano to krzaczasta egzotyczna palma, która pochodzi z Hiszpanii i Francji. Posiada piękne, gęste, sztywne i zielone liście. Palma ta rośnie bardzo wolno. Przybiera formę krzewu lub małego drzewka. Bardzo dobrze znosi polskie warunki pogodowe i świetnie prezentuje się w egzotycznym ogrodzie. Palma Karłatka jest odporna na duże spadki temperatur . Znakomicie także znosi suszę, wiatr i upalne lato. Karłatka Wulkano preferuje dobrze przepuszczalną, wilgotną glebę i słoneczne stanowisko. Idealnie sprawdzi się w uprawie gruntowej lub będzie stanowić niezwykłą ozdobę w donicy. Na zimę zabezpieczamy na wypadek przemarznięcia. Mrozoodporność – 12 stopni. Wysokość rośliny z donicą 110 cm.

550.00 

Yucca Baccata wytrzymuje duże spadki temperatur, nawet do -29 stopni i zaliczana jest do najbardziej odpornych juk posiadających pień. Rośnie stosunkowo wolno i jest bardzo łatwa w uprawie. Glebę w doniczce utrzymujemy w stanie lekko wilgotnym. Wprawdzie krótkotrwałe przesuszenie jej nie szkodzi, ale na długotrwałą suszę reaguje brązowieniem końców liści. W żadnym przypadku nie powinniśmy dopuścić do tego, aby stała w wodzie. Pochodzi z klimatu suchego i może czasami cierpieć od nadmiaru wody, dlatego ziemia musi być przepuszczalna.

Wysokość rośliny z donicą 90 cm.

600.00 

Phoenix canariensis – palma daktylowiec kanaryjski ( palma królewska) pochodzi z Wysp Kanaryjskich. W naszym klimacie z powodzeniem uprawiana jest we wnętrzach. Często też znajduje swoje miejsce w ogrodach zewnętrznych. Palmę należy podlewać obficie. Latem podlewamy ją 2-3 razy w tygodniu, zimą oszczędniej -w zależności od temperatury zimowania.Zimą powinno się daktylowcowi zapewnić odpowiednie warunki spoczynku. Jeśli jest taka możliwość, dobrze jest wynieść roślinę do jasnego pomieszczenia, gdzie temperatura będzie się mieściła w przedziale między 10 a 15°C. Podlewanie powinno się w tym okresie ograniczyć, gdyż roślina pobiera dużo mniej wody. Dostarczamy roślinie wodę dopiero wówczas, gdy wierzchnia warstwa gleby jest już przesuszona. Palma jest mrozoodporna do około -6,7 stopni. Palmy wsadzone do gruntu powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć przed mrozem.

OUR BLOG

Lastest Form Blog

Get discount 30% off

Sign up for our newsletter to get up – to – date from us